WAKACJE Z DZIEĆMI – 10 ATRAKCJI DLA DZIECI W GÓRACH – KARKONOSZE

Góry, ze względu na przepiękne krajobrazy, są jednym z ulubionych miejsc wakacyjnych Polaków. Przyjemnie się odpoczywa na świeżym powietrzu, w otoczeniu malowniczej natury, z dala od szumu miejskiego. Jest to też idealne miejsce na wakacyjny wypad z dziećmi. Decydując się na góry, warto wybrać te, których szlaki dostosowane są do dzieci, a dodatkowo dysponują zapleczem ciekawych miejsc do zwiedzenia.

Pod względem wakacji z dziećmi idealne są Karkonosze. Choć są to góry wysokie to mają bezpieczne szlaki, a do tego jest to region z mnóstwem atrakcji dla dzieci.

Góry, góry i jeszcze raz góry

Góry są oczywiście największą atrakcją, dlatego warto spacerować po szlakach jak najwięcej, wdychając świeże powietrze i delektując się ich urokiem. Jest tu dużo tras, na które można wybrać się nawet z młodszymi dziećmi. Najważniejsza jest oczywiście ta prowadząca na Śnieżkę. Choć nie należy do najłatwiejszych to na pewno trud zrekompensuje, znajdujący się na trasie zjawiskowo piękny wodospad Łomniczki, a nie małą atrakcją będzie też zjazd wyciągiem jednokrzesełkowym z Kopy. Warto też wybrać się nad Wielki i Mały Staw, zdobyć Wielki Szyszak oraz Łabski Szczyt, a także przejechać się kolejką do czeskiego Harrachowa. Taki wyjazd z dziećmi w góry sprawi im wielką frajdę.

Karkonosze – atrakcji co nie miara – wakacje z dziećmi

Choć dla dorosłych góry są wystarczającą atrakcją same w sobie to niestety dzieciom to nie wystarcza, dlatego trzeba mieć w zanadrzu przygotowaną listę innych ciekawych miejsc do zwiedzenia w Karkonoszach. Oto kilka z nich:

1. Prywatne Muzeum Techniki i Budowli z Klocków LEGO w Karpaczu

Ekspozycja klocków Lego znajduje się na dwóch kondygnacjach w 9 salach tematycznych. Można tam obejrzeć makiety najciekawsze tematycznie serii Lego, np. Star Wars oraz wiele autorskich budowli. Największą frajdę daje jednak zwiedzającym, możliwość samemu uruchomienia różnych elementów makiety, np. kierowania pociągiem czy sterowania maszyną budowlaną.

2. Huta Szkła Kryształowego Julia w Piechowicach

To zabytkowa fabryka, w której ręcznie produkuje się szkło kryształowe. Idąc ścieżką turystyczną z przewodnikiem, dzieci zobaczą proces produkcji szklanych arcydzieł, a na koniec wezmą udział w warsztatach, podczas których poznają tajnik sztuki szklarskiej. Jest to idealna atrakcja dla dzieci na wakacjach.

3. Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach

Znajdują się tu miniatury, w skali 1:25, najcenniejszych i najciekawszych zabytków regionu, np. Pałac w Mysłowicach, Zamek Czocha czy dom Gerharta Hauptmanna. Jest również makieta części Karkonoszy ze Śnieżką oraz znajdujące się na niej charakterystyczne budynki.

4. Park Linowy Tarzan w Karpaczu

Idealne miejsce na wakacje z dziećmi. Park oferuje trzy trasy: Spacer Tarzana, Skok Tarzana oraz Baby Tarzan, o różnym stopniu trudności.

5. Zamek Chojnik w Jeleniej Górze

A w zasadzie jego ruiny, położone są na szczycie skalistego wzgórza, skąd można podziwiać przepiękną panoramę Karkonoszy. Wybudowany w średniowieczu, pełnił funkcję obronną. Nigdy nie został zdobyty, ale niestety uległ zniszczeniu na skutek uderzenia pioruna w XVII wieku. Dzieci z pewnością zaciekawi legenda o pięknej i jakże okrutnej Kunegundzie.

6. Sztolnie w Kowarach

To ekscytująca podróż do nieczynnej kopalni rudy żelaza i uranu, wykutej w zboczach Karkonoszy, podczas której dzieci poznają tajniki pracy górników. Zobaczą też ekspozycje związaną z geologią Sudetów.

7. Dinopark w Szklarskiej Porębie

To świetne miejsce edukacji i rozrywki dla dzieci oraz dorosłych. Spacerując ścieżką edukacyjną, można obejrzeć rekonstrukcje kilkudziesięciu dinozaurów wykonanych w skali 1:1, a także poznać fascynującą historię obejmującą 500 mln lat istnienia ziemi. Dzieci mogą też pobawić się na placu zabaw, w piaskownicy, w parku linowym oraz skorzystać z wielu innych atrakcji. Jest to świetne miejsce na wakacje z dziećmi.

8. Western City w Ściegnach koło Karpacza

To park rozrywki utrzymany w westernowskim klimacie. W tym kowbojskim miasteczku zwiedzający będą mogli zobaczyć inscenizację napadu na bank, pojedynek rewolwerowców oraz sprawdzić swoje umiejętności w konkurencjach zręcznościowych, takich jak: strzelanie z łuku, wspinanie się na pal czy rzucanie prawdziwym lassem. Dzieci na pewno chętnie wezmą udział w szkoleniu z płukania złota i przejadą się kolejką, a na koniec odwiedzą małe zoo.

9. Miejskie Muzeum Zabawek w Karpaczu

Muzeum to posiada niezwykłą kolekcję lalek i zabawek z całego świata. Znajduje się tam ponad 2,5 tysiąca eksponatów, powstałych na przestrzeni 200 lat, które uzupełnione są o scenerię „Minidomków”. Ta wycieczka z dziećmi w Karkonosze ucieszy je najbardziej.

10. Sudecka Zagroda Edukacyjna w Dobkowie

Jest to nowoczesne centrum edukacji o Ziemi oraz regionie. Można tutaj zobaczyć m.in. lawę strzelającą w niebo, doświadczyć na własnej skórze trzęsienia ziemi lub nauczyć się płukać złoto. Warto skorzystać również z warsztatów ceramicznych, mydlarskich, geologicznych czy pszczelarskich. To fascynujące miejsce zachwyci zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Karkonoskie regiony, przepełnione wspaniałymi widokami, urzekającą przyrodą i mnóstwem atrakcji, sprawią, że wakacje z dziećmi w górach będą niezapomnianym doświadczeniem dla całej rodziny.

Podobne obiekty:

HOTEL**** MEDI & SPA BIAŁY KAMIEŃ

HOTEL**** LIPTOVSKY DVOR

HOTEL**** SZLAK BURSZTYNOWY

PAŁAC**** MORTĘGI

HOTEL*** JANTAR

HOTEL*** LA SIESTA

noclegi dla rodzin z dziecmi