10 ATRAKCJI DLA DZIECI NAD MORZEM BAŁTYCKIM – WOJ. ZACHODNIO – POMORSKIE

Północ Polski, a w szczególności województwo zachodnio-pomorskie to wciąż jeden z najchętniej wybieranych kierunków wakacyjnych. Wczasy z dziećmi nad morzem to idealny sposób na spędzenie urlopu. Poniżej przedstawiamy listę 10 najpopularniejszych atrakcji turystycznych.

1. Miasto Myszy w Kołobrzegu

Aby wczasy z dziećmi nad morzem można było zaliczyć do udanych, warto odwiedzać miejsca, które zainteresują nasze pociechy. Jednym z nich jest Miasto Myszy. To obiekt, w którym możemy zobaczyć te zwierzątka w specjalnie zaprojektowanej dla nich przestrzeni. Wyjątkowość miejsca oczaruje nie tylko dzieci, ale zaintryguje także dorosłych. Możemy tu podziwiać rozmaite gatunki tych gryzoni w niecodziennej scenerii. W Mieście Myszy w Kołobrzegu odkryjemy interesujące fakty i ciekawostki dotyczące życia tych gryzoni.

2. Szczecin Toys Garden

To miejsce, w którym nie brakuje rozrywek zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych. W parku możemy skorzystać ze sprzętu wodnego takiego jak: kajaki czy rowerki wodne. Ponadto na tym malowniczym terenie znajduje się mini pole do golfa, a także plac zabaw dla dzieci. Dzięki takim miejscom, jak to możemy spędzić prawdziwie rodzinne wakacje w Polsce.

3. Molo w Kołobrzegu

To punkt obowiązkowy każdych wakacji spędzonych w tym cudownym mieście. Molo jest usytuowane w Dzielnicy Uzdrowiskowej miasta. To doskonałe miejsce na spacery z najmłodszymi o każdej porze dnia. Dla osób spragnionych bliższego kontaktu z naturą polecamy wizytę w niedaleko usytuowanym Parku imienia Stefana Żeromskiego.

4. Wyspa Grodzka — Plaża w Szczecinie

Czy połączenie zwiedzania i wypoczynku jest możliwe? Tak i potwierdzają to takie atrakcje dla dzieci nad Morzem Bałtyckim, jak Wyspa Grodzka. Można tu skorzystać z kąpieli wodnych i słonecznych. Jest to również doskonała przestrzeń dla osób aktywnych. Miłośnicy sportu mogą tu uprawiać dyscypliny plażowe takie jak: siatkówka, frisbee czy ostatnio modny skimboard. Wyspa Grodzka jest położona naprzeciwko zabytkowych Wałów Chrobrego, gdzie znajduje się słynny taras widokowy nad rzeką Odrą.

5. Ogrody Tematyczne Hortulus w Dobrzycy

Dobrzyca to niewielka miejscowość położona w województwie zachodniopomorskim. Wakacje z dziećmi nad morzem to również odwiedzanie nietuzinkowych miejsc. Właśnie takie są Ogrody Tematyczne Hortulus. Cechuje je różnorodność, ponieważ każdy z 28 ogrodów reprezentuje inny styl. Możemy tu podziwiać tysiące gatunków roślin pochodzących z różnych stron świata. Ponadto to niezapomniana podróż do krainy zmysłów, co umożliwia niesamowita woń roślin i muzyka towarzysząca zwiedzaniu.

6. Latarnia morska w Kołobrzegu

Możliwość zwiedzenia latarni to doskonała atrakcja turystyczna zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Z wieży latarni (wysokość 26 m) można podziwiać rozległą panoramę Kołobrzegu.

7. Aquapark w Ustroniu Morskim

Wizyta w tym sportowo-rekreacyjnym kompleksie umożliwia skorzystanie z wielu rodzajów aktywności. Oprócz licznych basenów i zjeżdżalni Acquapark oddaje do dyspozycji swoich gości takie obiekty jak: kort tenisowy, boisko do piłki plażowej, a także kręgielnię. Wczasy z dziećmi nad morzem z możliwością skorzystania z wielu atrakcji to idealny sposób na udany relaks!

8. Muzeum 6D w Kołobrzegu

Rodzinne wakacje w Polsce to nie tylko korzystanie z kąpieli słonecznych i wodnych, ale także zwiedzanie. Jednym z ciekawszych miejsc na mapie Kołobrzegu jest Muzeum 6D, które powstało w celu upamiętnienia życia maszopów. To miejsce pełne atrakcji – liczne kolory i malowidła 3D urzekają każdego zwiedzającego. Najmłodsi mogą tu również wysłuchać znanych bajek i legend.

9. Ruiny zamku w Trzęsaczu

Trzęsacz to wieś położona w gminie Rewal. Jedną z najbardziej znanych atrakcji turystycznych tego regionu są ruiny gotyckiego kościoła usytuowanego na klifie. Przez lata morze zabierało kolejne jego fragmenty, a obecnie została zachowana wyłączne południowa ściana kościoła. Historia zabytku jest owiana wieloma legendami, które stanowią interesującą ciekawostkę zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

10. Port rybacki Dźwirzyno

Wizyta w porcie rybackim to doskonałe uzupełnienie nadbałtyckich wakacji. Możemy tu podziwiać łodzie rybackie i oglądać z bliska pracę rybaków. Na miejscu istnieje również możliwość odbycia rejsu. W wolnej chwili warto skosztować świeżo złowionych ryb lub zjeść często serwowaną nad morzem – zupę rybną.

Podobne obiekty:

HOTEL**** MEDI & SPA BIAŁY KAMIEŃ

HOTEL**** LIPTOVSKY DVOR

HOTEL**** SZLAK BURSZTYNOWY

PAŁAC**** MORTĘGI

HOTEL*** JANTAR

HOTEL*** LA SIESTA

noclegi dla rodzin z dziecmi