WEEKEND Z DZIEĆMI, 10 ATRAKCJI DLA DZIECI NAD MORZEM BAŁTYCKIM – TRÓJMIASTO

Wakacje, czy weekendy nad morzem nieodłącznie kojarzą się z licznymi atrakcjami, zwłaszcza gdy jadą z nami dzieci! Weekend z dziećmi – Wybierając się nad Bałtyk z pociechami, warto wybrać takie miejscowości, w których liczne atrakcje nie pozwolą na nudę! Takie z pewnością jest Trójmiasto. Decydując się spędzić wakacje w Gdańsku, Gdyni lub w Spocie, możemy z łatwością zaplanować co najmniej kilka dni do przodu. Oto 10 atrakcji dla dzieci i nie tylko, z których można skorzystać, będąc w Trójmieście.

  1. Centrum Edukacji Archeologicznej „Błękitny Lew”

Wakacje z dziećmi nad morzem mogą być świetną atrakcją nie tylko dla samych dzieci, ale także dla dorosłych. Będąc w Gdańsku, warto odwiedzić Centrum Edukacji Archeologicznej “Błękitny Lew”. W Centrum tym znajduje się aż 18 postaci dawnych mieszkańców Gdańska, którzy zostali zrekonstruowani na podstawie badań i wykopalisk archeologicznych. Wiarygodności miejscu dodaje fakt, że w CEA można nie tylko zobaczyć postaci, ale także usłyszeć imitację średniowiecznych głosów, a nawet poczuć konkretne zapachy! Jest to świetne miejsce dla dzieci w wieku zarówno przedszkolnym, jak i szkolnym. Można tam zwiedzić także m.in. średniowieczny warsztat szewca, pracownię krawiecką lub łaźnię.

  1. Gdańskie zoo

Atrakcje na weekend z dziećmi nad Morzem Bałtyckim są liczne. Choć mogłoby się wydawać, że nad morzem można się tylko opalać i moczyć nogi w Bałtyku, nic bardziej mylnego! Miejski Ogród Zoologiczny Wybrzeża, czyli gdańskie zoo stoi otworem dla wszystkich grup wiekowych. Jak wiadomo, zoo jest jedną z ciekawszych atrakcji dla dzieci, dlatego warto wybrać się z nimi tam, będąc w Trójmieście, zwłaszcza że jest to obecnie największy obiekt tego typu w Polsce. W Miejskim Ogrodzie Zoologicznym Wybrzeża można podziwiać wiele okazów zwierząt dzikich oraz tych, które na co dzień nie zamieszkują nasze terytorium. Z pewnością będzie to nie lada atrakcja dla naszych pociech!

  1. Centrum Experyment Gdynia

Jeśli planujemy spędzić weekend z dziećmi w Gdyni, koniecznie udajmy się do Centrum Experyment. Jest to nowoczesne centrum nauki, w którym poprzez wspólną zabawę i ciekawe eksperymenty, dzieci mogą uczyć się i poznawać świat. Program Centrum Experyment skierowany jest do całych rodzin. Dzieci i rodzice mogą przemieszczać się pomiędzy różnorodnymi ekspozycjami, gdzie sami bez problemu mogą wykonywać eksperymenty i wspólnie się bawić. Jest to świetna atrakcja dla rodziny na całe popołudnie!

  1. JumpCity, trampoliny w Gdańsku i Gdyni

Po wielu atrakcjach, związanych ze zwiedzaniem różnorodnych zakątków Trójmiasta, warto wybrać się do największego parku trampolin w Polsce! JumpCity jest siecią parków trampolin, ulokowanych m.in. w Gdańsku i Gdyni. W obiekcie znajdują się przeróżne trampoliny, przeznaczone dla mniejszych oraz większych dzieci. Z pewnością odnajdą się w zabawie także dorośli. Weekendy z dziećmi nad morzem mogą być zatem spędzane niezwykle aktywnie! Uczestnictwo w skokach na trampolinie świetnie integruje, ale i dostarcza sportowych wrażeń. W JumpCity można skorzystać z tradycyjnych trampolin, jak również z basenu z gąbkami, czy trampolin akrobatycznych, przeznaczonych dla starszych dzieci i dorosłych.

  1. Kraina Zabawy w Gdańsku

Wiadomo, że na plac zabaw można pójść z dzieckiem wszędzie, jednak Kraina Zabawy w Gdańsku jest uważana za jeden z największych i najnowocześniejszych centrów rozrywki dla najmłodszych! W obiekcie znajdują się liczne huśtawki, zjeżdżalnie, tory przeszkód, drabinki, karuzele itp. Jeśli posiadamy małe dzieci, jest to punkt konieczny do odwiedzenia na weekend z dziećmi, gdyż jak wiadomo, wakacje z dziećmi nad morzem równają się w dużej mierze aktywnemu spędzaniu czasu.

  1. Akwarium Gdyńskie

To niecodzienne miejsce może stać się nie lada atrakcją dla naszych pociech! W Gdyni możemy zwiedzić sporych rozmiarów akwarium, w którym znajdują się różnorodne gatunki ryb, płazów oraz gadów, z różnych zakątków świata. Aby zwiedzić całe akwarium, potrzeba z pewnością kilku godzin, dlatego jest to świetny pomysł na spędzenie miłego, rodzinnego popołudnia. W akwenie tym można podziwiać wiele nietypowych gatunków, pochodzących m.in. z Afryki oraz Azji. Jest to z pewnością ciekawa forma edukacji dla naszych dzieci, połączona ze świetną zabawą. Dzięki tak licznym atrakcjom rodzinne wakacje w Polsce, stają się naprawdę urozmaicone.

  1. Grodzisko w Sopocie

Spędzając urlop bezpośrednio w Sopocie, możemy wybrać się z naszymi pociechami do tamtejszego Grodziska. Jest to świetna alternatywa dla Centrum Edukacji Archeologicznej z Gdańska, ponieważ grodzisko to nic innego, jak pozostałość po osadzie. W miejscu tym poznamy zwyczaje dawnych osadników, a także będziemy mogli zwiedzić ich chaty. Skansen ulokowany jest w atrakcyjnej scenerii, wokół jest zielono, cicho i płynie strumyk. Jest to bardzo dobry pomysł zwłaszcza dla dzieci, zafascynowanych historią, militariami i dawnymi kulturami. Jeśli chodzi o ciekawsze atrakcje dla dzieci nad Morzem Bałtyckim, to z pewnością Grodzisko w Sopocie możemy do nich zaliczyć!

  1. Tramwaj Wodny w Sopocie

Z pewnością sporą atrakcją dla naszych dzieci będzie rejs promem. Będąc na weekend z dziećmi w Spocie możemy skorzystać z dedykowanego tzw. Tramwaju Wodnego, który odpływa od lipca z molo w Sopocie codziennie i dopływa na Hel. Tramwaje te cieszą się sporą popularnością, zwłaszcza wśród rodzin z dziećmi. Nie mamy możliwości codziennie podróżować promem, dlatego jadąc na wczasy z dziećmi nad morze, warto zaplanować jeden punkt w naszym planie wakacyjnym na taką wycieczkę.

  1. Trójmiejska Hala Wspinaczkowa „Elewator”

Jeśli my i nasze dzieci, jesteśmy zapalonymi wędrowcami i lubimy chodzić po górach, warto wybrać się na weekend z dziećmi do Trójmiejskiej Hali Wspinaczkowej w Gdańsku. Jest to najwyższa ściana wspinaczkowa w całej Polsce, która dostarcza sporych wrażeń. W „Elewatorze” znajdują się ściany o różnym stopniu trudności, z różnym podwieszeniem, ponadto można skorzystać z wielu atrakcji. W hali wspinaczkowej znajdują się trasy, które w pełni imitują prawdziwą skałę, dzięki temu możemy przygotować się do prawdziwych wspinaczek.

  1. Aquapark w Sopocie

Po dniu pełnym wrażeń warto wybrać się z pociechami do sopockiego aquaparku. Wiele atrakcji znajdą tam zarówno dzieci, jak i dorośli, dzięki temu można świetnie i rodzinnie spędzić czas. Jest i strefa relaksu i strefa wodnych szaleństw. Królują zjeżdżalnie, natryski, jacuzzi, głębokie i płytkie baseny. Aquapark w Sopocie to obiekt sporych rozmiarów, dlatego każdy znajdzie miejsce dla siebie, bez obaw, że ktoś komuś będzie przeszkadzać. Aquapark jest także bardzo dobrym pomysłem, gdy pogoda nad morzem jest kapryśna i nie dopisuje. Dzięki temu bardzo szybko pokonamy dziecięcą nudę i jest to idealne miejsce na weekend z dziećmi!

Podobne obiekty:

HOTEL**** MEDI & SPA BIAŁY KAMIEŃ

HOTEL**** LIPTOVSKY DVOR

HOTEL**** SZLAK BURSZTYNOWY

PAŁAC**** MORTĘGI

HOTEL*** JANTAR

HOTEL*** LA SIESTA

noclegi dla rodzin z dziecmi